Otelimiz adını yaklaşık 300 yıllık tarihi mirası olan Urartu medeniyetinden almıştır. Doğu´nun incisi olan Van´ın ilk büyük oteli olma amacıyla yönetim kurulu başkanımız Mehmet Türkoğlu tarafından temeli 1977 yılında atılan otelimizin resmi açılışı 2 nisan 1985 yılında gerçekleşmiştir. 3 yıldız olarak başladığımız bu yolda 30 ağustos 1998 yılında ek yatırım ve genel revizyon çalışmalarıyla 4 yıldıza çıkan tesisimiz hizmetini halen ilk günki anlayış ve her geçen gün kendini yenileyen yüzü ile siz değerli misafirlerimize sunmaktadır. Yaklaşık 7.868 metrekarelik bir alanda ve şehrin tam merkezinde kurulmuş olan otelimiz hem iş hemde turistik amaçlı ziyaretler için oldukça rahat ve konforlu bir hizmet vermektedir. 63´ü twinbed, 9´u frencbed ve 3´ü suit olmak üzere 75 odalı tesisimizde, geniş ve çok amaçlı lobi salonları,1000 kişilik balo ve nikah salonu, özel yemek davetlerinde ve toplantılarında kullanılan V.I.P salonu, oyun odası ve şehrin ilk ve tek olma özelliğini devam ettiren diskosu ile hizmet vermektedir.

  Doğu´nun eşsiz tarihinde yolculuk yaparken, kültürel zenginliklerimizle harmanlanmış, doğal güzelliklerinden etkileneceğiniz şehrimizde unutulmaz günler yaşayacaksınız. Güneşi, dünyada eşi ve benzeri olmayan inci kefalı, kedisi ve göl´ü ile tanınan şehrimizde aile sıcaklığını ve ev konforunu arayanlar için otelimiz 27 yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli ziyaretçilerimiz için doğru adres olacaktır. Akşam yemeklerinizi terasımızda canlı müzik eşliğinde Van´ın harika gün batımını izleyerek yiyebilir, haftanın stres ve yorgunluğunu disconun özenle hazırlanmış ortamında, kalabalık gruplarla atabilirsiniz.

    Sizlerinde dediği gibi; bir medeniyet hazinesine ev sahipliği yapan bu kentte, özel hayatlarınızın bir bölümünde, sıcak sohbetlerimiz ve unutulmaz lezzetlerimizle, kaliteli hizmetimizden mennun ayrılmanız her zaman önceliğimiz olmuştur.

     1985 ´den beri bizi biz yapan bu özelliklerimizle sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

          
 

 
   
 
 
           

 

Büyük Urartu Oteli
Cumhuriyet Cad. Hastane 2. Sok. No:60 VAN
Telefon : +90 432 212 06 60 (5 Hat )
Faks : +90 432 212 16 10
E-Posta info@buyukurartuotel.com
Tüm hakları saklıdır © 2020